Kestenijada

Autor: Administrator , 21. 10. 2022.

U četvrtak 20. listopada održala se Kestenijada. Taj sportsko-rekreacijski susret u našoj se školi tradicionalno održava već godinama, a okuplja učenike trećih razreda Grada Zagreba (i okolice).

Natjecateljski dio čine četiri igre: štafeta, košarka, nošenje kestena na pladnju i gađanje konzervi, a uz domaćine, svoj natjecateljski duh pokazali su nam učenici trećih razreda iz čak jedanaest škola: OŠ Bartola Kašića, OŠ Dragutina Kušlana, OŠ Gračani, OŠ grofa Janka Draškovića, OŠ Ivana Filipovića, OŠ Lučko - područna škola Stupnik, OŠ Mate Lovraka - Veliki Grđevac, OŠ Matka Laginje, OŠ Miroslava Krleže, OŠ Molve i OŠ Žitnjak. Prvo mjesto osvojili su učenici OŠ Mate Lovraka - Veliki Grđevac, drugo mjesto učenici OŠ Miroslava Krleže, treće mjesto učenici OŠ Žitnjak, dok su prijelazni pehar dobili učenici OŠ Šestine. Od srca im čestitamo!

Nakon natjecateljskog dijela, učenici su uživali u igri i pečenim kestenima. Posjetili su nas i predstavnici izdavačke kuće Profil Klett: regionalni direktor edukacije i savjetovanja u obrazovanju Blaž Krajinović, direktorica edukacije i savjetovanja u obrazovanju Nataša Gjuran i regionalni voditelj promocije Bojan Todorović, koji su svim učenicima poklonili Matemagiju - knjižice s logičkim mozgalicama.

Posebno bismo pohvalili učenike četvrtih i osmih razreda koji su se zaista iskazali i uz pomoć djelatnika škole lijepo sve pripremili i organizirali kako bi se naši gosti osjećali ugodno. Bravo!

Naravno, ništa od toga ne bi bilo moguće da nije bilo pomoći roditelja učenika trećih razreda koji su rezali kestene pa im ovim putem zahvaljujemo!

Fotografije se nalaze u galeriji.

Fotografije: Kika Kecerin, 7. a