Organizacija nastave na daljinu

Autor: Administrator , 14. 3. 2020.

Nastavno na ranije obavijesti slijede upute vezane uz isporuku obrazovnih sadržaja te njihovo praćenje.

Prije svega treba napomenuti da se praćenje nastave neće odvijati prema ustaljenom školskom rasporedu već će  raspored organizirati MZO u suradnji sa HTV 3. program za učenike razredne nastave, svaki dan u slijedećim terminima u programu pod nazivom Škola na trećem:

1. Razred      u terminu 8 – 10 h
  2. Razred      u terminu 10 – 12.30 h
  3. Razred      u terminu 13 – 16 h
  4. Razred      u terminu 16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020 godine.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja ( ne iz naše škole) kao i dodatne radne materijale. Učitelji čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom, mogu organizirati nastavu u 5. odnosno 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na mrežnim stranicama MZOa, Škole za život i stranicama CARNETa.

Da bi nakon odgledanih emisija učitelji provjeravali gledanost odnosno davali dalje upute ili zadaće, organizirat će se komunikacija kroz aplikaciju većini učeniika poznatoj TEAMS koja se nalazi u OFFICE 365 za škole. https://office365.skole.hr/

Učenici koji koriste svoja računala za sada ne bi trebali imati problema s pristupom aplikaciji, ali učenici koji su dobili tablete ( 5. i 7. r. ) i žele preko njih pristupiti sustavu molimo da ne ulaze  dok se administrativno ne riješe postavke. Tableti nisu nužno potrebni ako učenik ima pristup osobnom računalu ili koristi pametni telefon.

Trenutno učitelji i razrednici još usklađuju učenike sa razrednim odjelima i predmetima. Postoje tehničke poteškoće koje usporavaju cijeli rad.

U prilogu su upute za učenike kako pristupiti aplikaciji TEAMS- i svom razredu kada bude kreiran.

Ukoliko neki učenik nema materijalne mogućnosti rada s računalom, pametnim telefonom ili nema pristup internetu, dužan je to javiti razrednici / razredniku kako bi mu se privremeno dodijelio tablet sa SIM karticom, to se isključivo odnosi na predmetnu nastavu, jer je za niže razrede nastava organizirana preko HTV 3.

Razrednici i učitelji će se javljati sa daljim obavijestima oko pojedinačnih predmeta i kanala za komunikaciju.

Ravnatelj:

Ljubomir Špiljar